„Wielka draka na czworaka(ch)”

Zima, zima, zima… i choć wcale nie pada śnieg to za oknami mróz chwyta. Kto biegając opatulony szczelnie szalem po mieście, nie marzy i tak o kubku gorącej herbaty wypitej w towarzystwie miękkiego koca? W ten zimowy czas szczególnie lgniemy do ciepła i wygody. W głowie natomiast już od jakiegoś czasu tworzymy obrazy radosnych Świąt spędzanych w rodzinnym gronie. Gromadzimy zapasy i kupujemy prezenty, oczarowani wszechobecnymi dekoracjami. Czujemy ten niesamowity klimat.

Ale zatrzymajmy się na moment w pędzie codziennego życia. Przystańmy i zwróćmy naszą uwagę ku tym, dla których zima to najgorsza z możliwych pór roku, oznaczająca jedynie odmrożone łapy i noski oraz czasami – rozbudzone nieprzemyślaną adopcją liche nadzieje na lepsze życie. Pomyślmy w tym okresie o uwielbianych przez nas czworonogach, których jedynym błędem było spotkanie nieodpowiedniego człowieka. Wiecie co w tej chwili robią? Czekają. Tylko tyle i aż tyle.

Bezdomne zwierzaki, które od ulicy ochroniło schronisko, każdego dnia wypatrują pełnej miski, ciepłego koca i swojego człowieka. Nie ma znaczenia, czy mały z długim ogonem, czy duży, który cicho szczeka, każdy z nich przebaczył i szuka kolejnego przyjaciela. Łaknie wyciągniętej w jego stronę ręki. Mało jest o tym mówić. Nie zrozumie, kto nie przekona się na własne oczy i uszy. One proszą, choć nie potrafią mówić. Za otrzymaną pomoc dziękują, chociaż jedyne co mogą ofiarować w zamian to miłość i oddanie. Tylko tyle i aż tyle.

O tym wszystkim przekonali się osobiście członkowie naszego koła, którzy wybrali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt mieszczącego się przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. Chociaż wizyta trwała ok. 2-3 godziny, udało się nam w tym czasie wyprowadzić na spacer sporo merdających ogonków. Psiaki były bardzo łagodnie nastawione do człowieka, większości z nich nie przeszkadzała także bliskość pozostałych psów, co jest pewne – wszystkie uwielbiały pieszczoty. Znalazły się i takie, które – ku naszemu zdumieniu – komendę „siad” wykonywały bez większych problemów. Inne wolały zabawę piłką, tarzanie po trawie, czy porządny sprint. Nie szło się przy nich nudzić! A efektem naszego spotkania z czworonogami jest oczywiście sesja zdjęciowa. Pieski mówią same za siebie – warto pomagać.

Pytaniem jest tylko to – jak można pomóc? A form jest wiele!

Najbardziej zaangażowanym osobom polecamy zainteresowanie się wolontariatem w schronisku. Nie każdy bowiem, ma możliwość wejścia na teren obiektu i zabrania wybranego pupila na choćby krótki spacer. Ale wolontariusze specjalnie przeszkoleni przez schronisko mogą więcej. W celu pozyskania bardziej dokładnych informacji zalecamy kontakt bezpośrednio ze:

Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, które mieści się przy ul. Ślazowej 2 we Wrocławiu.

Osoby, które nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zaangażować się w takie działania, zapraszamy do udziału w zbiórce organizowanej przez Akademicką Grupę Fotograficzną (to my). Co zbieramy? Wszystko co zwierzakom na zimę przydać się może, a więc:

– karmę suchą i mokrą, zarówno dla psów, jak i kotów, ze średniej półki,
– gazety papierowe,
– obroże, smycze, kagańce,
– zabawki dla zwierząt (np. piłki, myszki dla kotów, szarpaki),
– legowiska dla zwierząt, bądź po prostu koce/pościel – WAŻNE ABY POŚCIEL NIE BYŁA Z NATURALNEGO PIERZA!!!
– drapaki dla kotów,
– akcesoria do pielęgnacji zwierząt (np. szampony, szczotki)
– przysmaki,
– warzywa, owoce i suchy chleb dla owiec, świni i kaczek – Tak! niewiele osób wie, ale wrocławskie schronisko przygarnia różne zwierzęta! 🙂

Kiedy organizowana jest zbiórka?

17.12.2018 od 10:00 do 14:00
18.12.2018 od 15:00 do 18:00
19.12.2018 od 10:00 do 14:00

Gdzie na Was czekamy?

W budynku E (parter) na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zwierzaki już czekają na paczki od Was i chociaż same bardzo chciałyby Wam podziękować, to postanowiliśmy im w tym pomóc i dlatego AGF przygotował coś w wyrazie wdzięczności dla osób, które wezmą udział w zbiórce. Do wygrania jest PROFESJONALNA SESJA ZDJĘCIOWA!

Zasady są bardzo proste, by wziąć udział w konkursie należy przynieść na zbiórkę potrzebne rzeczy dla zwierząt, a następnie wrzucić do słoika karteczkę ze swoim nazwiskiem. Po skończonej zbiórce AGF wyłoni zwycięzcę. Wyniki ogłosimy na naszym fanpage na facebooku 22.12.2018.

Tak wygląda codzienność psiaków, które straciły swojego dwunożnego przyjaciela. Zobaczcie, jak mogłoby wyglądać ich życie, gdyby znalazły dom u właściwego i odpowiedzialnego człowieka 🙂

    

Jeśli jeszcze nie jesteście dość zmotywowani, aby przejrzeć dno swojej szafy, w poszukiwaniu czegoś co moglibyście na zbiórce ofiarować, to może przemówią do Was poniższe fotografie 🙂

Pamiętajmy! Najskuteczniejszą formą pomocy bezdomnym zwierzętom jest oczywiście ADOPCJA. Będziemy przeszczęśliwi, jeżeli któremukolwiek z podopiecznych schroniska uda się znaleźć kochający dom i swojego człowieka. APELUJEMY jednak o rozważną i przemyślaną adopcję! Schronisko wstrzymało możliwość adopcji „w prezencie świątecznym”, dlatego jeśli poważne rozważacie przyjęcie nowego czworonożnego członka rodziny, kontaktujcie się koniecznie ze schroniskiem, kiedy szał świątecznych zakupów minie. A tymczasem widzimy się na zbiórce 🙂