Ogrody Pokoleń

Jakiś czas temu jedna z naszych członkiń, Martyna Nieć, wykonała dokumentację fotograficzną wydarzenia o nazwie „Ogrody Pokoleń”.

DSC_0528

 

DSC_0569

DSC_0726

Jest to projekt inicjujący międzypokoleniową współpracę i aktywizujący seniorów jednego z wrocławskich osiedli. Jego celem jest doprowadzenie do zawiązania więzi między podopiecznymi przedszkola ENTE, które jest partnerem projektu, a mieszkańcami otaczających go budynków. Pomysłodawczyniami i organizatorkami są cztery studentki biorące udział w Szkole Zarządzania Projektami prowadzonej przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL. Jednodniowy event z integrującymi zabawami i warsztatami interdyscyplinarnymi ma przypomnieć osobom starszym jak dużo radości daje realizacja wspólnego celu i spędzanie czasu z dziećmi, dostarczyć im wrażeń motywujących do dalszych aktywności, a także zachęcić do nawiązania współpracy z przedszkolem w przyszłości.

DSC_0633

 

DSC_0662

DSC_1051

Piknik w ogrodzie przy Przedszkolu Językowym ENTE na ul. Orzeszkowej 80a odbył się o godzinie 13.00 dnia 16 maja.
W trakcie pikniku na uczestników czekały liczne atrakcje:
– integrujące zabawy międzypokoleniowe,
– mini-ogródki warsztatowe z eksperymentami oraz zadaniami dla małego i dużego naukowca prowadzone przez studentów z Koła Chemików i Koła Biologów przy Uniwersytecie Wrocławskim,
– bajki tematyczne dla dzieci i dorosłych,
– gry w rzutki i boule dla odpoczynku,
– slalom wiedzy,
– przekąski i napoje dla nabrania sił na więcej,
– drobne upominki dla każdego uczestnika.

DSC_0679

DSC_0709

DSC_0735

Partnerzy:
– Prywatne i Niepubliczne Przedszkole Językowe ENTE
– Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL
– Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Biblioteka Miejska Wrocław