#dobrebopolskie, czyli jak świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości.

11 listopada 2018 r. – data niezwykła. To nie tylko setna rocznica zakończenia I wojny światowej. Dla Polaków to przede wszystkim stulecie odzyskania niepodległości. Jak zostało to pięknie ujęte w jednym z wielu spotów [ten z Melem Gibsonem] utworzonych z tej okazji – „Dla Polaków to stulecie powrotu do domu, po 123 latach rozłąki.”

Taki dzień zasługuje na wyjątkowe obchody. Media z każdej strony Polski donoszą o wspaniałych wydarzeniach, które mają miejsce. Sposobów na celebrację jest wiele. I choć wielotysięczny marsz i wyśpiewywane wspólnie patriotyczne pieśni niosą w sobie pewną magię, są tacy, którzy wybierają świętowanie przy dźwiękach silnika. Bo patriotyzm ma wiele twarzy.

II Niepodległościowe spotkanie klasycznych pojazdów 2018

zorganizowane przez Borewicz Team Wrocław, FSO/FSM Group Wrocław oraz 126kubkow.pl, zgromadziło dziś we Wrocławiu fanów zabytkowych samochodów. Zjazd niepodległościowy odbył się pod hasłem tego co polskie, a wiadomo, że #dobrebopolskie. W tłumie zainteresowanych nie mogło zabraknąć także obiektywu AGF-u. Poniżej relacja z tego dnia, autorstwa Kamili Birus.